Tajemství gentlemana aneb pánové, chcete zabodovat?

23.09.2019

Říká se, že gentlemanství je dovednost, kterou když muž ovládne, ovládne svět a získá si srdce žen. Existuje spousta rad a návodů, které se pánům vyplatí pořádně prostudovat...

Čtyři typy gentlemanství :)

1. Pomáhá

Gentleman je vždy nápomocen, a to především ženám. Vždy jí otevře dveře, nenechá ji nosit těžké věci, brání ji před jakýmkoliv nebezpečím. Také proto vstupuje do restaurace jako první, při procházkách chodí vždy na straně vozovky atd. Pravý gentleman je vždy připraven nabídnou ženě rámě i svůj kabát :)

2. Je sebevědomý, ale nikdy ne arogantní

Pravý gentleman ví, kdo je. Stojí si za svým názorem, ale naprosto respektuje ostatní. Je vždy zdvořilý. Umí požádat i poděkovat. Umí naslouchat. Drží slovo i tajemství.

3. Je vždy dobře oblečený

V šatníku gentlemana nechybí společenský perfektně střižený oblek, business outfit do práce ani ležérní outfit pro volný čas. Gentleman věnuje zvláštní pozornost botám a má smysl pro detail. Proto jsou jeho doplňky vždy perfektně sladěny.

4. Je vždy upravený

Gentleman vždy příjemně voní. Pravidelně navštěvuje svého kadeřníka a udržuje svůj účes v perfektním stavu pomocí kvalitních stylingových produktů. Kromě kadeřníka pravidelně navštěvuje svého barbera a pečuje o své vousy s pomocí kvalitních produktů.

Šampon - Vlasy jsou korunou krásy a jednou z prvních věcí, kterých si na vás žena (ale i jiní muži) všimne. A tak pokud nejste potem zbrocený svalovec, který právě zachránil koťátko z hořícího paneláku, mastné a neupravené vlasy si raději držte dál od hlavy. 

Pravidelné mytí je základem a samozřejmostí, ovšem ani to není zapotřebí přehánět, pokud máte spíše sušší pokožku. Jak často si vlastně mýt vlasy? Stačí 2-3x týdně. Pokud si však vlasy myjete denně a vyhovuje vám to tak, sáhněte po přípravcích, které jsou šetrné k vlasové pokožce a mohou se i na doporučení výrobce používat každý den.  

Kondicionér - Názor, že kondicionér je pouze pro ženy, je více než staromódní. Kondicionér totiž neslouží jen k tomu, aby byly vlasy jemné a voňavé. Zatímco šampon zbaví vlas nečistoty a mazu, kondicionér mu opětovně dodá vláhu a ochranný film. Obzvlášť jej ocení majitelé dlouhých nebo kudrnatých vlasů, které budou díky němu výrazně poddajnější.

Finální styling  - Vlasy po umytí jemně osušte ručníkem, pročešte hřebenem, vyfoukejte a použijte vhodný stylingový prostředek.

Zajděte do kadeřnictví - Pryč jsou doby, kdy měli všichni muži na hlavě všehovšudy dva tři účesy. Dnešním trendem je různorodost! Nebojte se experimentovat (k domácímu stříhání strojkem se přeci můžete vrátit kdykoliv )  :) 

 Hlavní výhodou kadeřnictví je to, že vám fundovaně poradí, jaký účes vám bude slušet. Zohlední rysy vaší tváře, čas, který chcete věnovat péči nebo i prostředí, ve kterém se běžně pohybujete. A především... součástí návštěvy kadeřníka je i masáž hlavy a tu si prostě nesmíte nechat ujít! :)


A rada na závěr je jen pro ženy: Dámy, dovolte mužům stát se gentlemany! :)