Profesionální barva vs. drogériová

16.09.2019

Zbožňuji barvení vlasů, ale vyžaduje to disciplínu!

Profesionální barva

1. Molekuly barviva jsou ukládány dovnitř vlasu kde se nachází melanin. Tyto molekuly jsou větší než přírodní melanin, takže po obarvení převažují molekuly barviva a stávají se zodpovědné za dominantní barvu vašich vlasů

2.  Je individuálně namíchána konkrétně na vaše vlasy. Tzn. že vyvíječ (peroxid vodíku) je také vybrán na základě vaši síly a kondici vlasů. Pokud máte porézní a slabé vlasy, pravděpodobně zvolí váš kolorista nižší sílu vyvíječe a tím zůstanou vlasy v nejlepší možné kondici po barvení.

3. Přestane pracovat po určité době. Většinou všechny profi barvy přestávají účinkovat zhruba po hodině od namíchání. Můžete sledovat, že si váš kolorista směs domíchává během procesu barvení. Tz. že po dopůsobení a umytí je hotovo a můžete jít děla parádu :)

Krabičková barva

1. "Poskvrní" proteiny , takže chemicky změní jejich povrch. Vzhledem k tomu, že vaše vlasy jsou z 90% tvořeny proteiny, znamená to v praxi, že vaše vlasy v podstatě nejsou vaše vlasy. Barvou byly fyzicky změněny.

2.  Používá nejvyšší sílu vyvíječe, protože barva musí být " univerzální" a fungovat na každého. Přirovnejme to třeba k tomu, že kdyby se ochladilo, tak se podpálíte, i když by zatím stačilo vzít si na sebe zimní bundu :)

3.  Pracuje "přesčas". Tyto barviva nazýváme "progresivní" a vrství se na sobě postupem času. Pokaždé, když se na vlasy aplikuje, barva tmavne a vlas poškozuje. Obzvláště u tmavých odstínů používaných delší dobu, je velmi těžké někdy i  nemožné je dostat z vlasů s použitím profesionálních zesvětlovačů.


SHRNUTÍ: 

Krabičková barva fyzicky změní vlas a vlasové vlákno oslabuje. Až vás barva omrzí, bude mnohem složitější ji z vlasů dostat.