Jak pečovat o vlasy v zimě

20.12.2019

V zimě vlasy často trpí. Mastí se, bývají zplihlé a bez lesku.

Mráz, vítr, střídání teplot - to vše se negativně projevuje nejen na kvalitě našich vlasů, ale hlavně pokožky. Dílo pak dokoná čepice, která vlasy připlácne k hlavě a ty vypadají zplihle a unaveně, o ztrátě tvaru ani nemluvě. Vlasy se vysušují, jsou velmi křehké, cuchají se. V horších případech vznikají lupy. A proto potřebují vlasy silnější péči. Mimo jiné je přelom roku také spojen se spoustou stresu a únavy. Co si budeme povídat :) zimní období s ponurými večery příliš pozitivní energií nenabíjí. Spojte proto péči o vlasy s relaxací!! Napustit vanu, svíčky, víno a pořádnou hydratační masku  :) Ideální je poskytnout vlasům dostatek živin. Je třeba dbát na dostatečný přísun vitamínů a antioxidantů, které vám poskytne právě ovoce a zelenina. Důležité jsou také bílkoviny a stopové prvky obsažené například v kvalitním mase či rybách...

No a jak jim vrátit jejich krásu? Mám pár tipů ;)

1. Používejte kvalitní šampony

V zimě je i vlasová pokožka více namáhána. Působí na ni sníh, mráz a časté výkyvy teplot. V tomto období také méně pijeme než v létě a ani ovoce či zelenina nejsou zrovna to, po čem bychom sahali nejčastěji. A to všechno je pro vlasovou pokožku daleko větší problém. Vlasy si klidně umývejte podle potřeby (i když pořád se držte hesla: všeho s mírou), ale sáhněte po šamponech určené pro každodenní mytí.

2. Mějte pod čepicí... Hlavně vlasy :)

Dlouhé vlasy pečlivě schované pod čepicí odolají mlze, mrholení, dešti i sněhu. Pod větší či volnější čepici je smotejte do drdolu, nebo je nechte vykukovat jako cop či culík. Sepněte jej co nejníže, nejlépe na straně. Čepice vám bude na hlavě mnohem lépe držet.

3. Odstraňte statickou elektřinu

Jedním z nejméně příjemných projevů dehydratovaných vlasů je elektrizování. Zastavte nepříjemný pocit rozlítaných vlasů produkty značením anti - freez např. od Welly Enrich - bezoplachový sprej. 

4. Správná kosmetika a střih vlasů 

Už žádné lámání. Teplo a tření vlasů o textilní vlákna čepic a kapucí ovlivňuje přirozenou strukturu vlasu, což vede k lámavým a matně vypadajícím vlasům. Chcete-li dodat své hřívě trochu života, zařaďte do své kosmetické výbavičky bohaté pečující kúry nebo oleje. Tyto přípravky uhladí poškozenou vlasovou kutikulu a vlasy tak budou krásně poddajné a zářivé. Nevíte, jak přesně používat vlasový olej? Zkuste přidat jednoduše pár kapek tohoto přípravku ke svému šamponu nebo vpracujte olej do konečků ještě vlhkých vlasů. Tak zůstanou krásně poddajné a zářivé. Např. od Welly z řady Oil Reflection :)

V zimě se ke svým vlasům chovejte velmi šetrně, před úpravou používejte vhodné ochranné přípravky. Po umytí vlasy opatrně vysušte ručníkem a vyfénujte teplým, nikoliv horkým vzduchem. 

 

Pokud si nevíte rady jaký produkt je vhodný na váš typ vlasů, poptejte se své kadeřnice :)