Z brunety blondýnou...

12.09.2019

JAK ZESVĚTLIT TMAVÉ VLASY.


Možná jste si omylem nabarvili vlasy příliš tmavou barvou, nebo jsou vaše přírodní vlasy o něco tmavší, než byste si přáli.

1. JDĚTE DO KADEŘNICTVÍ!!!
P
roberte s kadeřníkem, zda vám nehrozí vážné poškození vlasů.
Pokud chcete vlasy zesvětlit na platinovou blond, kadeřník vám možná dokonce odmítne tuto proceduru provést, zejména v případě, že jste si vlasy již v minulosti barvili a mohlo by se stát, že se vám nevratně poškodí. Před započetím bělení zhodnotí kvalitu vašich vlasů. Pro proces bělení, musíte mít vlasy v co nejlepší kondici je-li to možné.
Řekněte kadeřníkovi, jak moc chcete vlasy zesvětlit. Může vám poradit na základě aktuálního stavu vašich vlasů a vybrat vám metodu zesvětlení, která je poškodí co nejméně.
Bělení nejlépe probíhá na zdravých vlasech.
2. POUŽÍVEJTE ŠETRNÉ HYDRATAČNÍ ŠAMPONY A KONDICIONÉRY.
Investujte do kvalitní vlasové péče, nejlépe nějaké profesionální značky. Takový kondicionér seženete ve specializovaných prodejnách. Vyhýbejte se značkám běžně prodávaným v drogeriích, které by mohly vaše vlasy pouze pokrýt a zanechat je voskovité a ztěžklé.
Po barvení o své vlasy co nejlépe pečujte. Pokud si chcete vlasy nechat nabarvit v salonu, budete o ně muset co nejlépe pečovat HLAVNĚ DOMA. Zeptejte se svého kadeřníka, jakým způsobem byste měli vlasy po barvení vyživovat.
Požádejte kadeřníka o rady ohledně HYDRATACE a VÝŽIVY vlasů.
Nepoužívejte žehličky ani kulmy. Horko ničí a oslabuje vlasy. V neposlední řadě se barva rychleji vytrácí... Použijte vždy vhodnou tepelnou ochranu.
Po umytí vlasy nedrhněte - použijte ručník a jemně s ním z vlasů vymačkejte vodu.
3. BLOND BARVA JE FERARI MEZI BARVAMA.
Musíte počítat s tzv. křivkou zesvětlení, která jde přes červené odstíny, žluté až po světlé odstíny blond. Viz. obrázek. Bílá barva při odbarvování NEEXISTUJE!!! Bílý vlas je postupně zbaven pigmentu atd. následně při nesprávném odbarvování vzniká mrtvý vlas. "Bílou" zařídí toner. Proto je důležité chodit pravidelně a někdy i častěji ke kadeřníkovi na aplikaci toneru. Vlasy udržíte bílé, pokud budete toner nanášet pravidelně.
4. ČASOVÝ HORIZONT
Přestože dnes existují přípravky, které umožní proces odbarvování během jednoho dne. Měli byste zvážit cenu vs. kvalitu vlasů.
Procedura trvá většinou 4 a více hodin, tím pádem se odvíjí i cena.

Pro představu dávám foto zákaznice, která si vybrala cestu pozvolnou ( 5 měsíců, 4 návštěvy).
Vlas barvený barvou z drogerie.